Tag: epidemiologu

Paralajmërimi i epidemiologut: Gabimi që bëhet në shkolla, ja çfarë duhet...

Epidemiologu Ilir Alimehmeti i ftuar në “ABC-ja e mëngjesit” foli për situatën e koronavirusit në shkollë. Epidemiologu sqaroi se në këtë fazë të koronavirusit...

Ndahet nga jeta epidemiologu i njohur, dha kontribut të vyer në...

Është shuar epidemiologu i njohur Memo Boci. Lajmi i trishtë është bërë i ditur nga doktoreshë Silva Bino, e cila nëpërmjet një mesazhi prekës...

“Do jetë gati në 2021”, Instituti gjerman Robert Koch shpjegon pse...

Instituti gjerman i Epidemiologjisë pret që deri në fillim të vitit 2021 do të jenë në dispozicion një a më shumë vaksina kundër Covid-19....

Epidemiologu i njohur shpjegon studimin: Ja si mund të shmanget përkeqësimi...

I shpeshte me studimet dhe nderhyrjet e tij, epidemiologu Ilir Alimehmeti kete here ka publikuar një studim për vendet e Ballkanit Perëndimor dhe vendeve...

Epidemiologu shpjegon atë që po ndodh në Tiranë: Hetimet kanë zbuluar...

Në një postim në rrjetet sociale, epidemiologu Ilir Alimehmeti ka analizuar situatën aktuale dhe kryesisht atë që po ndodh aktualisht në Tiranë. Sipas tij,...

Koronavirusi/Mjeku epidemiolog jep tjetër lajm të mirë: Ato dorezat hiqini po...

Mjeku epidemiolog, Ilir Alimehmeti ka ndare nje lajm te mire me gjithe ndjekesit e tij. Shume aktiv me keshilla dhe mendime lidhur me koronavirusin,  epidemiologu...

Epidemiologu pranon se do të ketë një valë të dytë: Pse...

Mjeku epidemiolog pranë ISHP, Artan Simaku ka treguar hapur se ne do te prekemi nga nje vale e dyte, por kjo nuk do te...

“Koronavirusi ka qarkulluar që në janar në Shqipëri”, Epidemiologu i njohur...

“Koronavirusi ka qarkulluar që në janar në vendin tonë”. Kështu u shpreh në intervistën  Abc News, Profesori i Epidemiologjisë, Eduard Kakarriqi. Mjeku thekson më tej...