Tag: Dosja Habilaj

Itali, zhvillohet sot seanca e radhës e bandës së Habilajve

hvillohet sot në Gjykatën e Katanias në  Itali  seanca e radhës ndaj të arrestuarve të bandës së Habilajve. Në këtë seancë priten të marrin fjalën...

Grupi Habilaj, gjykata e Catanias cakton seancën gjyqësore të rradhës

Gjykata e Catanias në Itali ka caktuar 12 marsin si datën e seancës së radhës për gjyqin ndaj grupit të vëllezërve Habilaj. Në këtë seancë...

Del në “skenë” garanti i grupit të “Habilajve”! Kundërshton prokurorinë shqiptare...

Jaeld Çela, ish-shefi i Policisë së Vlorës i dyshuar si garantor i grupit të “Habilajve” në trafikun e drogës ka gati një vit që...

Dosja ‘Habilaj’, zgjatet hetimi për ish-zyrtarët e policisë të shpallur...

Prokuroria e Krimeve të Rënda mësohet se vendosur të zgjasë afatet e hetimit për ish-zyrtarët e Policisë së Vlorës të cilët akuzohen për përfshirje...

Dosja “Habilaj”, sot merren në pyetje Moisi Habilaj, Nezar Seiti, Maridian...

Dy prokurorët e Krimeve të Rënda Besim Hajdarmataj dhe Vladimir Mara të cilët kanë në hetim dosjen 'Habilaj', do të marrin sot në pyetje...

DETAJE/ Dosja “Habilaj”, procesi vazhdon, Prokuroria e Catanias po heton disa...

Prokuroria e Catanias ka përfunduar të ashtuquajturat hetime paraprake për 15 të hetuar të grupit të drejtuar nga Moisi Habilaj dhe Antonino Riela. Por...

DOSJA “HABILAJ – TAHIRI”/ Oficeri italian zbulon lidhjet e politikës...

Nuk janë vetëm përgjimet e anëtarëve të grupit të Moisi Habilajt, por dëshmitë e ish-oficerëve të policisë që implikuan prej vitesh ish-ministrin e Brendshëm. Dëshmia...

Elona Gjebrea shkon “fshehurazi” në Prokurori për dëshminë mbi dosjen ‘Habilaj’

E gjithë vëmendja e opinionit publik është përqendruar tek gjendja e jashtëzakonshme e krijuar pas reshjeve të dendura të shiut në dy ditët e...

DOSJA HABILAJ/ Kreu i SHÇBA tek Krimet e Rënda për të...

Prokuroria për Krimet e Rënda ka thërritur këtë të enjte për të dëshmuar drejtorin e Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat në Policinë...

FOTO/ Zbulohet deputetja e PS-së që u thirr në Prokurori për...

Mbrëmjen e djeshme moderator i emisionit “Opinion”, Blendi Fevziu bëri publik një mesazh të ardhur në drejtim të tij, që thoshte se një deputete...