Tag: dokumenti

“Mbyllen shkollat në 2 nëntor”, Ministria sqaron të vërtetën mbi dokumentin...

Ministria e Arsimit ka reaguar në lidhje me një dokument të falsifikuar që po qarkullon në rrjetet sociale sipas të cilit urdhërohet mbyllja e...

‘Numri 2 i Policisë së Shtetit, operativ sigurimi’, PD nxjerr dokumentin:...

PD akuzon se po bëhet shkelje e rëndë e ligjit me vetingun në polici, duke iu referuar konfirmimit në detyrë nga Komisioni i Jashtëm...

Kush janë prokurorët që kërkuan sekuestrimin e pasurisë së Ylli Ndroqit

Prokurorët e SPAK që kanë drejtuar hetimin pasuror të Ylli Ndroqit janë Vladimir Mara dhe Dritan Prençi. Në dokumentin e siguruar nga ABC News thuhet se dy...

Zbulohet dokumenti sekret, ministrat në Angli u paralajmëruan për Koronavirusin një...

Britania e madhe po i afrohet shifres se larte te 20 mije te viktimave nga koronavirusi, ndersa vendi pritet te lehtesoje masat ne disa...

Ish-deputeti siguron dokumentin: Kryebashkiakët e emëruar nga Rama, spastrojnë administratën nga...

Ish-deputeti i PD, Luçiano Boçi ka siguruar një dokument me ane te te cilit vërteton atë qe po ndodh me administratën dhe mësuesit. Sipas tij,...

DOKUMENTI/PD provon akuzat: Qerim Ismailaj i dënuar me 3 vite burg...

Partia Demokratike ka publikuar një dokument, ku thuhet se Qerim Ismailaj, kryebashkiak i Mallakastrës është i dënuar me 3 vite burg. Sipas sekretarit të Përgjithshëm të...

Dokumenti që tregon origjinën e minishengenit dhe manipulimet e Edi Ramës

Gazeta Express ka siguruar një kabllogram që tregon origjinën e iniciativës që njihet si “minishengeni ballkanik”, të cilën po tentojnë ta jetësojnë Serbia, Maqedonia...

DETAJE/Mbërrin letër-porosia nga Italia, Valdin Pjetrit iu kërkua largimi nga shteti...

Ka mbërritur nga Italia letër-porosia, për Valdrin Pjetrin, kryebashkiaku socialist i Shkodrës, i dorëhequr disa javë më parë, pas akuzave të Partosë Demokratike ndaj...

FOTO/Vokshi nxjerr bllof Ramën, publikon urdhërin që detyron policët të japin...

Kryeministri Edi Rama e mohoi kategorikisht mengjesin e sotëm, faktin se ai dhe qeveria e tij ka detyruar punonjësit të japin rrogen e tyre...

DOKUMENTI/Bashkia e Tiranës në shkelje të ligjit për tenderin e Teatrit,...

Edhe pse ditëve të fundit ka rene në heshtje, Teatri Kombetar vijon te mbetet qendra e reagimeve, diskutimeve dhe kauzave të shoqërisë. Së fundmi, rikthehet...