Tag: diplomate

Cakaj shpjegon arsyen e dëbimit të dy diplomatëve iranianë nga Shqipëria

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka dhene motivet e dëbimit të dy përfaqësuesve diplomatikë të Ambasadës së Republikës...

EMRA/ Zbardhet lista e diplomatëve të rinj të shkarkuar

Mësohet se ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka lëvizur 28 diplomatë nga detyra, me arsyetimin se nuk përmbushin kriteret e ligjit për...