Tag: deshtimi

DETAJE/Dronë, qen antidrogë e 380 forca policore, si dështoi operacioni i...

Ditën e djeshme bëri bujë një operacion i beftë i policisë së shtetit në portin e durrêsit, pasi pati informata se kishte kontrabandë drogë...

VIDEO/Kryeministri nuk ka shenja reflektimi, i përgjigjet Bashës: Dielli ka dalë...

Në përfundim të mbledhjes së Kryesisë, kryeministri Edi Rama iu përgjigj deklaratave të kryedemokratit Basha, i cili i kerkoi largimin e tij dhe zhvillimin...

Zaev çon Maqedoninë e Veriut në zgjedhje të parakohshme: Dal me...

Kryeministri i Maqedonisë se Veriut, Zoran Zaev ka reaguar së fundmi pas deshtimit me hapjen e negociatave. Në fjalimin e tij në Qeveri sot tha...

VIDEO/”Negociatat, dështimi personal i Edi Ramës”, Kryemadhi: Kryeministri të japë dorëheqjen

Ka reaguar dhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, një ditë pasi Europa i dha përfundimisht "JO", hapjes së negociatave me Shqipërinë. Teksa ka fajësuar kryeministrin...

‘JO’ për negociatat, reagon PDIU: Boll më! Tre vite që shqiptarët...

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka reaguar në lidhje me vendimin e djeshëm të Këshillit Europian, i cili votoi kundër hapjes së negociatave të...

Dështimi me negociatat/”Zaev jep dorëheqjen”, Rama njofton konferencë urgjente

Dështimi me hapjen e negociatave, ka sjellë dhe dorëheqjen e Zoran Zaev, kryeministritt të Maqedonisë së Veriut. Agjencia Italiane e Lajmeve, ANSA ka njoftuar duke...

VOA: 30 qershori tronditi PS Shkodër, ikin disa drejtorë, pritet largimi...

Tetë drejtorë, të drejtorive rajonale në Qarkun e Shkodrës, paraqitën të enjten dorëheqjen nga detyra, ndërkohë që dorëheqjen e tyre pritet t’a pasojnë edhe...

Air Albania dështoi, avioni ‘Lasgushi’ i rikthehet Turqisë

Askush nuk ka dëgjuar më për 'Air Albania' ndërsa sjellim ndërmend vetëm reklamën e madhe që iu bë në fillim me udhëtimet në Stamboll. Projekti...

Dështon mega-operacioni për arrestimin e Klement Balilit

Aksioni i ndërmarrë që prej ditës së djeshme është ndërprerë pa sukses dhe pa të shumëkërkuarin, Klement Balili. Burimet thonë se operacioni është ndërprerë orët...

Dështimi i takimit Thaçi-Vuçiç, flasin Thaçi dhe Mogherini: Kur do jetë...

Pas dështimit të takimit mes dy presidentëve, Thaçi dhe Vuçiç në Bruskel, shefja e Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini në një...