Dështimi me negociatat/”Zaev jep dorëheqjen”, Rama njofton konferencë urgjente

Ndaje

Dështimi me hapjen e negociatave, ka sjellë dhe dorëheqjen e Zoran Zaev, kryeministritt të Maqedonisë së Veriut.

Agjencia Italiane e Lajmeve, ANSA ka njoftuar duke cituar burime diplomatike, se kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev dha dorëheqjen pas dështimit me negociatat, gjë të cilën ai e kishte deklaruar me heret ne nje prononcim për mediat vendase.

Ndërsa në Shqipëri zyra e shtypit të kryeministrit Edi Rama ka njoftuar një konferencë urgjente në orën 17:00.Bashkë me Ramën në konferencën me gazetarët do të jetë dhe ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj.

Njoftimi i kryeministrisë:

Ne oren 17.00 ne Kryeministri – konference per shtyp me gazetaret e Kryeministrit Rama dhe ministrit ne detyre per Europen dhe Punet e Jashtme, Cakaj.

K.B/DRONI.al

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje