Tag: debimi

Cakaj shpjegon arsyen e dëbimit të dy diplomatëve iranianë nga Shqipëria

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka dhene motivet e dëbimit të dy përfaqësuesve diplomatikë të Ambasadës së Republikës...

BE për dëbimin e mësuesit turk: Shqipëria duhet t’i përmbahej ligjeve

Delegacioni i BE-së në Tiranë pohoi se qeveria shqiptare duhet të ndjekë procedurat ligjore dhe detyrimet ndërkombëtare në lidhje me dëbimin e shtetasit turk...

Dëbimi i diplomatëve iranianë, Berisha jep arsyet: Vendim i drejtë, por...

Ish-kryeministri Berisha e sheh në një tjetër kontekst, dëbimin e iranianëve në Shqipëri, vendim ky i bër publik ditën e djeshme nga qeveria. Në një...

Dëbimi i ambasadorit iranian, Trump letër Ramës: Faleminderit, Shqipëria mike e...

Presidenti  Donald Trump ka përshëndetur vendimin e qeverisë për të shpallur nongrata ambasadorin iranian dhe  një diplomati tjetër të cilët akuzohen për komplote terroriste...

FOTO & EMRA/ Ja kush janë dhe kur duhet të largohen...

Aleksey Balashov dhe Vladislav Fhilipov, dy diplomatët rus për të cilët Ministria e Jashtme mori vendimi për t’i dëbuar nga Shqiperia, duhet të lënë...