Tag: dacic

Serbia vendos hapjen e kufijve, mes vendeve që do lejohet udhëtimi...

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçic, tha se Serbia, nga 1 qershori, do t’i rihapë kufijtë për shtetasit e Bosnje dhe Hercegovinës, Malit...

Dhjetëra të plagosur nga sulmi terrorist, shpëton ministri serb Daçiç: Mezi...

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ishte në aty ku kur ndodhi një sulm me eksploziv me disa te vrare dhe te plagosur. Teksa...

Berisha: Policia që shoqëronte Daçiç aksidenton qytetarin, e lë si “qen”...

Ish-kryeministri Sali Berisha referuar denoncimit të qytetarit dixhital shkruan se narkopolicia në Tiranë mbrëmjen e djeshme ka aksidenruar një qytetar. Në mesazhin e qytetarit shkruhet...

Gent Cakaj përplaset me Ivica Daçiç në Varshavë: Për shkakun tënd...

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj, përplaset me homologun e tij serb Ivica Daçiç në Ministerialin e Varshavës për çështjen e Kosovës. Mësohet se...

Daçiç “tallet” me Haradinajn: Editorialin ia shkroi dikush tjetër, nuk është...

Një editorial i kryeministrit kosovar në ‘Washington Post’, ku i drejtohen shumë kritika Serbisë, ka acaruar ministrin e Jashtëm të shtetit serb, Ivica Dacic. Madje Dacic...

Ministri serb tallet me Kosovën: Pavarsinë do ia njohim kur të...

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë Ivica Daçiç skandalizoi sot kur tha se Serbia do ta njohë Kosovën dhe do t’i lejojë të...

Daçiç: Shqiptarët dëshirojnë të shtrihen deri në Nish, kërkojnë Shqipërinë e...

Shqiptarët nuk e kuptojnë se situata dhe bota ka ndryshuar, tha sot në Soçi zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç. Në...

Daçiç “kërcënon”: Mos luani me muskujt e Serbisë

Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç është shprehur me tone të ashpra kundër vendeve që sipas tij hapën kutinë e pandorës duke njohur...

Bushati në Beograd: Zhvillime të reja në marrëdhëniet shqiptar-serbe

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati mori pjesë në Takimin e Tretë të Ministrave të Jashtëm të Shqipërisë, Italisë dhe Serbisë...