Tag: cmim

FOTO/Të gjithë me sytë nga Luiza Gega, atletja fiton medalje në...

Emri i saj lakmohet dhe përmendet më shumë, vetëm atëherë kur ajo arrin të fitojë trofe të rëndësishme me shume përkushtim dhe punë. E kemi...

FOTO/Alban Skënderaj me koncerte dhe në Itali, këngëtari pritet të marrë...

Alban Skënderaj është një prej këngëtarëve i cili ka mbetur prej shumë gjatë në mendjen e shqiptarëve për shkak të këngëve të tij që...

FOTO/Besnik Mustafaj nderohet me çmimin prestigjioz në Itali, ja cili është...

Shkrimtari shqiptar Besnik Mustafaj ishte mysafir i nderit në edicionin e 46-të të ndarjes së çmimit "Flaiano Literary", mbi krijimet në italisht, nje event...

Shqiptarët nuk protestojnë për naftën edhe pse paguajnë çmimin më...

Paguajnë çmimin më të lartë në Evropë për naftën që pritet të rritet edhe pas një propozimi të ministres Belinda Balluku, por makinat nuk...

Kënga shqiptare thyen rekorde, më e kërkuara në Shazam, fiton dhe...

Këngëtarja Aurela  Gaçe ka dhënë lajmin e mirë se një këngë shqiptare është vlerësuar më çmim nga Itunes. Bëhet fjalë për këngën hit të verës,...

Presidenti Meta vlerësohet me çmimin “Politikani ndërkombëtar i vitit 2018”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori dje çmimin “Politikani ndërkombëtar i vitit 2018” nga Fondacioni “Foedus”. Kreu i shtetit shqiptar u vlerësua me çmim me motivacionin “Për promovimin...

Një tjetër artiste shqiptare po njihet botërisht, Arilena Ara nderohet me...

Gjatë ditës së djeshme në një lidhje telefonike nga Bjellorusia, moderatoret e “Chaud Patate” komunikuan me menaxherin e këngëtares, Popi Kola, për më shumë detaje. “Ne...

Rritja e çmimit të naftës s’ka të ndalur, pritet të shkojë...

Çmimi i naftës në tregun e brendshëm është shtrenjtuar me 5 lekë për litër ditët e fundit. Në pikat e tregtimit të Kastratit, operatorit...

“Fjalori etimologjik”, Kolec Topalli merr çmimin “Çabej”

Për të dytin vit radhazi Akademia e Shkencave ka ndarë çmimet shkencore vjetore. Me çmimin më të rëndësishëm “Çabej”, akademikët kanë vlerësuar “Fjalorin Etimologjik...

Sa do të rritet çmimi i cigareve pas 1 Janarit

Pas datës 1 janar çmimet e paketave të cigareve do të pësojnë sërish rritje. Qeveria ka rritur sërish akcizën për cigaret, madje më shumë...