Tag: bujar leskaj

LESKAJ/ Demi ne buxhetin e shtetit nga qeveria, 2,9 miliarde euro

Keqmenaxhimi i financave publike, abuzimet me prokurimet, tenderat dhe dhënia me qira të pasurisë shtetërore shkaktuan dem në buxhetin e shtetit, 645 mld lekë ose...

ANALIZA/ Projektizimi dhe paaftësia jonë

Nga Bujar Leskaj Deri tani, zhvillimi ynë si përparim shoqëror dhe ekonomik i është lënë në dorë në shumë aspekte spontanitetit Projektet janë mënyra më e...

Bujar Leskaj rikthehet në krye të KLSH, sigurohet normaliteti në institucion

Bujar Leskaj do të jetë kryetari i Kontrollit të Lartë të Shtetit. Mësohet se Leskaj do të vazhdojë të jetë në krye të KLSH-së...

Meta: Bujar Leskaj të qëndrojë në krye të KLSH-së

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, nuk ka dekretuar largimin nga detyra si kryetar i KLSH të Bujar Leskaj. Kreu i Shtetit i ka kërkuar...

MBI 200 MIJË M2/Nami me pronat në Sarandë, KLSH zbulon skandalet...

Kontrolli i Lartë Shtetëror kallëzoi në Prokurori 8 zyrtarë të hipotekës në Sarandë mes të cuilëve edhe dy ish regjistrues. Pjesa tjetër e personave...

Bujar Leskajt i mbaron mandati, hapet gara për postin e kreut...

Presidenti i Republikës hap garën për postin e kryetarit të Këshillit të Lartë të Shtetit. Më 22 dhjetor përfundon mandati 7 vjeçar i qëndrimit në...

Nga kush duhet të jetë i pavarur Kontrolli i Lartë i...

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi bëri lajm edhe një herë kur deklaroi se institucioni i parlamentit dëshiron të kontrollojë Kontrollin e Lartë...

KLSH prezanton strategjinë, ja dy elementët thelbësorë të sistemit

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka prezantuar strategjinë për zhvillimin e institucionit për periudhën 2018-2022. I pranishëm në këtë aktivitet ishte kreu i KLSH,...

Buxheti, dëmi 149 mln euro: Leskaj dhe Tabaku gozhdojnë Ahmetajn

Nga auditimet e buxhetit të 2016 Kontrolli i Lartë i Shtetit ka konstatuar një dëm ekonomik prej rreth 149 milionë euro. Bujar Leskaj tha në...