Tag: borsh

Tjetër tragjedi në plazh, mbytet në det 40-vjeçari nga Borshi

Vazhdojnë tragjeditë në plazhet shqiptare. Raportohet se një 40-vjeçar është mbytur në Borsh. Eduard Gumeni, 4o vjeç, me origjinë nga Tepelena, por banues prej vitesh...

SKANDAL/ Plas grushti në Borsh me turistët, ja arsyeja

Një grup turistësh spanjollë kanë pësuar një sulm fizik pak minuta më parë në plazhin e Borshit. Mësohet se turistët kanë mbetur të pakënaqur nga...

Borsh/ Zjarr i madh , zjarrfikësja nuk vepron sepse…

Këtë mbrëmje në zonën turistike të Borshit, në Sarandë ka rënë një zjarr i madh. Raportohet se zjarri ka përfshirë një sipërfaqe të madhe kullote...

Humbin gjashtë turistë gjermanë në pyjet e Borshit, si i gjeti...

Policia Kufitare e Sarandës iu ka ardhur në ndihmë 6 turistëve gjermanë, të cilët për afro 6 orë kishin humbur rrugën në zonën pyjore...

FOTO/ Kapet peshku i rrallë në Borsh, rozë dhe sa shumë...

Një peshk i llojit të rrallë Dental është zenë sot në afërsi të bregut të Borshit. Tre peshkatarë amatorë  arritën të kapin një peshk...

Borsh, 6000 pushues mbeten pa ujë për 3 orë

Zona e plazhit të Borshit prej 3 orësh ka mbetur pa ujë. Sipas pronarëve të hoteleve dhe banesave në shërbim të turizmit mësohet se numri...

FOTO/ Borsh, kapet një peshkaqen në breg të detit

Një peshkaqen është kapur ditën e sotme në plazhin e Borshit në jug të vendit. Peshkaqeni i kapur nuk është i madh në trup, por...

Masakra në Borsh, Enea shkoi në polici 30 minuta para vrasjes

Ne foto viktima Premtim Bega Policia në Borsh nuk ka marrë parasysh denoncimin që ka bërë i riu Enea Myftaraj vetën 30 minuta para se...

Masaker me thika ne Borsh, 1 i vrare

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pas mesnate në Borsh. Një person ka mbetur i vdekur dhe tre të tjerë janë plagosur pas një...

Borsh, gjendet i mbytur një 66-vjeçar

Një 66 vjeçar është gjetur i mbytur në një kanal. Ngjarja ndodhi në në fshatin Borsh të Himarës rreth orës 07:36. Bëhet fjalë për shtetasin me...