Tag: bojkot

Nuk ka kthim pas/Liga Profesioniste merr vendimin, UEFA dhe FIFA në...

Liga Profesioniste e Futbollit vendos të vijojë bojkotin. Lajmin e jep vetë presidenti i Ligws, Edvin Libohova. “Pas diskutimeve u vendos që të vazhdojnë,...

Opozita parlamentare bojkoton mbledhjen, Hajdari replika me Gjiknurin: Nuk bëhemi pjesë...

Opozita parlamentare ka bojkotuar mbledhjen e Komisionit të Ligjeve ku po diskutohej nen për nen projektligji për Kodin Zgjedhor. Ky fakt është konfirmuar dhe...

“Përfaqësuesi i PS bojkotoi mbledhjen”,Bylykbashi tregon detajet: Duan të ndryshojnë rregullat...

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi deklaroi sot se PS refuzoi që ti drejtohet për opinion OSBE-ODIHR, për të marrë opinion për çështjet që...

Zgjedhjet në PS/Bojkot nga 70% të votuesve, të parët që refuzojnë...

Socialistët nuk kanë bere publike detajet nga zgjedhjet e brendshme që mbajtën të shtunën, ku trumpetuan me të madhe dhe votimin e parë elektronik...

Rama mbledh deputetët dhe drejtuesit e veriut, Bushati e bojkoton

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur deputetët dhe drejtuesit të rajonit të veriut para pushimeve. Sipas informacioneve, në këtë mbledhje e cila ka zgjatur rreth...

FOTO/Dhe avokatët në Lushnjë bojkot të proceseve gjyqësore, ja gjesti i...

Edhe dhoma Rajonale e Avokatisë Lushnjë i është bashkuar kërkesës për bojkot kombëtar të seancave gjyqësore në formë proteste për vrasjen e avokatit Ravik...

Pas Elbasanit dhe Korçës, dhe avokatët në Vlorë bojkotojnë proceset gjyqësore

Pas vrasjes të mistershme të avokatit Ravik Gurra, kolegët e tij janë solidarizuar duke bojkotuar seancat gjyqësore dhe duke paralajmëruar dhe protesta. Mësohet se dhoma...

Bojkot dy ditor, kompanitë ndërpresin furnizimin me qumësht

Për dy ditë prodhimet e qumështit do të mungojnë në treg pasi kompanitë agropërpunuese nisin sot një bojkot dy ditor. Sot dhe nesër kompanitë agropërpunuese më...

Protesta e studentëve, Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë në bojkot

Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë vazhdon dhe sot bojkotin. I njohur si një ndër fakultetet ku studentët vazhdojnë të mbajnë ende frymën e protestës,  ata...

Fakulteti Gjeologji-Miniera lajmëron bojkot pa afat për godinën dhe studentët

Asambleja e Përgjithshme e Fakultetit të Gjeologji-Minierave paralajmëron bojkot pa afat të mësimit, nëse nuk shfuqizohet brenda 15 ditësh, VKM-ja që e lë fakultetin...