Tag: biznes

FOTO/Basha ndalon në Divjakë: Numri i pushuesve zero, operatorët paralajmërojnë mbyllje...

Kryedemokrati Basha ndaloi në Divjakë ku takoi sipërmarrës dhe operatorë turistikë, që sipas Bashes, po mendojnë seriozisht mbylljen e aktivitetit të tyre. Në çdo resort...

“Rënie drastike me 19 vende”, Tabaku analizon raportin: Konfirmoi plagët e...

Raporti i fundit nga "Doing Business", e renditi Shqipërinë 19 vende më prapa se një vit më parë, duke treguar sesa dobët është situata...

VIDEO/Pas sherrit të bujshëm dhe ndryshimeve në ‘Top’, Ilda Bejleri investon...

Ilda Bejleri tashmë është sipërmarrëse. Mësohet se prezantuesja ka hapur një qendër estetike dhe masazhesh në Tiranë, biznesin e ëndërruar, për të cilin ka...

Biznesmenët italianë protestë kundër qeverisë dhe ambasadës së tyre në Tiranë

Disa sipërmarrës italianë janë mbledhur mëngjesin e kësaj të marte përpara ambasadës së tyre në Tiranë, për të protestuar kundër qeverisë dhe përfaqësisë së...

FOTO/ Zjarr masiv pranë një biznesi në autostradën Tiranë-Durrës

Një zjarr ka rënë pasditen e sotme pranë magazinave të një biznesi në autostradën Tiranë-Durrës. Ende nuk dihet se cilat janë shkaqet e zjarrit dhe...

Lulzim Berisha i futet biznesit, hap kompaninë e re

Lulzim Berisha, i konsideruar nga Prokuroria Shqiptare dikur si kreu i bandës së Durrësit, ka hedhur pas krahëve të kaluarën e tij dhe dënimin...

Denoncim me video/Policia terror në mes të natës ndaj biznesit në...

Ish-deputetja Nada Meçorapaj denoncon nëpërmjet një video se Policia e Shtetit dhe ajo Bashkiake ka hyrë duke bërë terror n% mes të natës në...

Tronditet familja e biznesmenit në Fushë Krujë, maskat grabitin banesën e...

Një grabitje ka ndodhur në  Fushë Krujë, ngjarje e cila ka terrorizuar familjarët. Bëhet fjalë për një banesë, ku  persona të armatosur kanë marrë një...

Biznesi 15 milionë eurosh në Elbasan, çfarë roli ka Linda Rama...

Tjetër hije skandali në qytetin e Elbasanit, që në prapavijë ka kryeministrin Edi Rama dhe bashkëshorten tij, Linda Rama. Denoncimi ka mbërritur në adresën e...

VIDEO/ Zjarr në qendër të Tiranës, digjet biznesi i ish-deputetit të...

Pas rastit në kodrat e Selitës, një tjetër rast zjarri është regjistruar para pak minutash në qytetin e Tiranës. Në zonën ku ka rënë zjarri...