Biznesi 15 milionë eurosh në Elbasan, çfarë roli ka Linda Rama dhe pse mbahet e fshehtë?!

Ndaje

Tjetër hije skandali në qytetin e Elbasanit, që në prapavijë ka kryeministrin Edi Rama dhe bashkëshorten tij, Linda Rama.

Denoncimi ka mbërritur në adresën e Syri.net dhe bëhet fjalë për një investim rreth 15 milionë eurosh.

Sipas denoncuesit, që preferon të jetë anonim, investimi në fjalë, në bashkëpunim me kompaninë franceze Delmon Group”, kap shifrën e 15 milionë eurove, por çuditërisht ka kaluar në heshtje nga qeveria, e cila nuk nguron të reklamojë edhe investimin më minimal.

“Ertjan Ylli Cabiri, në bashkëpunim me kompaninë franceze Delmon Group ka bërë një investim prej 15 milionë eurosh në Elbasan. Kanë hapur një fabrikë për prodhimin e pjesëve të kembimit plastike për automjete. Interesant Rilindja që inaguron edhe një lulishte, investim 12000 eurosh po mban në heshtje totale këtë alamet investimi! Vallë Linda, gruaja e katërt e kryeministrit, të ketë ndihmuar djalin me nënë tjeter të ish burrit të dytë të saj?!”, shkruan qytetari në denoncimin e tij./syri.net

Lajmi është raportuar edhe në mediat franceze:

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje