Biznesmenët italianë protestë kundër qeverisë dhe ambasadës së tyre në Tiranë

0Shares
0

Disa sipërmarrës italianë janë mbledhur mëngjesin e kësaj të marte përpara ambasadës së tyre në Tiranë, për të protestuar kundër qeverisë dhe përfaqësisë së tyre diplomatike.

Duke mbajtur pankarta në duar, biznesmenët kanë qendruar në shenjë proteste për disa minuta në hyrje të ambasadës.

Ndërsa, disa prej mbishkrimeve në pankartat e vendosura në kangjellat anash rrugës, janë:

“Të braktisësh sipërmarrësit është e barabartë si të braktisësh Shqipërinë”.

“Protestë kundër qeverisë dhe ambasadës së Italisë”.

“Kërkojmë: Dëmshpërblim për dëmet që ka sjellë 1997, kurse profesionale dhe bashkëpunim me IADSA”.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje