Tag: bisedime

Ekspertja shpjegon të vërtetën e skemës së kompensimit të pronave: Rama...

Ish zv/Kryeministrja dhe eksperte e ngarkuar nga kreu i PD për çështjen e pronave, Ledina Mandija ka analizuar nje problematike te rendesishme ne vend,...

Gjukanovic kërkon ‘dritën në fund të tunelit’, nis negociatat për formimin...

Partia Demokratike e Socialistëve (DPS) e Milo Gjukanoviçit në Malin e Zi është gati për bisedime paszgjedhore me partnerë të mundshëm. Kështu partia e Gjukanoviçit...

E FUNDIT/Presidenti Meta kërkon konsultime me partitë politike për zgjedhjet, ftesa...

Presidenti Ilir Meta nis konsultimet për caktimin e datës së zgjedhjeve të ardhshme parlamentare. Në letrën drejtuar kreut të grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla...

Vendoset data e takimit në Shtëpinë e Bardhë, liderët e Kosovës...

I dërguari special i administratës së Trump për dialogun Kosovë-Serbi Richard Grenell tha se udhëheqësit e dy vendeve do të takohen në Shtëpinë e...

Opozita e Bashkuar zbardh takimin me ambasadorët e SHBA e BE:...

Zbardhet takimi i opozitës së bashkuar me ambasadorët e akredituar në Tiranë. Sipas njoftimi shpërndarë nga zyra e shtypit pranë PD, thuhet se opozita informoi...

Përplasjet për hapjen e listave dhe ndryshimet kushtetuese, Basha takon ambasadorët

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të presë sot në selinë blu Ambasadorët e vendeve të BE në vendin tonë. Takimi me fokus ndryshimet...

Rikthehen bisedimet me Kosovën e Serbinë, data dhe vendi i takimit...

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, do të rinisë më 12 korrik. Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka konfirmuar të...

DETAJE/Takimi me ambasadorët e BE, mësohen dy shqetësimet që ngriti Basha

Jane zbuluar nga selia blu bisedimet me ambasadoret e BE. Sipas informacioneve, Basha me ambasadoret ndau dy shqetësime kryesore se kjo qeveri po pengon...

Eliot Engel në Beograd, flet për bisedimet Kosovë-Serbi dhe qëndrueshmërinë e...

Ligjvënësi amerikan, Eliot Engel, njëherësh kryetar i Komisionit për Marrëdhënie me Jashtë i Dhomës së Përfaqësuesve, po qëndron në Beograd ku u takua edhe...

VIDEO/Basha vë theksin tek qytetarët: Të mundësojmë referendumin

Lideri demokrat sot është duke zhvilluar bisedime me aktivistë, artistë, intelektualë për të folur për artin dhe nevojës që ai ka për tu pasuruar...