Tag: analize

“Taksa progresive është e pandershme”, Tabaku: Barrierë për mjekët, inxhinierët, ekspertët

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, shkruan në ‘Facebook’ se mjekët, infermierët, inxhinierët, specialistët e programimit, ekspertët dhe bankierët mbajnë mbi supe peshën më të madhe...

ANALIZA/Ecuria e epidemisë, mjeku i njohur: Si do arrihet ‘imuniteti i...

Profesori i njohur  Genc Sulçebe ka bere nje analize te thelle, lidhur me koronavirusin ne Shqiperi, duke perllogaritur kurben, infektimet dhe se kur mund...

Pse në Inagurimin e stadiumit të ri, do të mbahen mend...

E pamë dhe stadiumin… Më shumë po më zgjat akoma efekti  i “para inagurimit” sesa ceremonia që u mbajt dje, një ceremoni e sforcuar, fasadë,...

Çfarë dëshiron me të vërtetë Macron në Ballkanin Perëndimor?

*Analizë Vetoja e zgjerimit për presidentin francez Emmanuel Macron nuk është një provë për lëshime në zona të tjera, thonë diplomatët dhe eurodeputetët e tij. Thirrjet...

“Vuan nga paranoja klasike”, Berisha analizon sjelljet e Ramës: Ja çfarë...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një analizë të asaj që u transmetua mbremjen e djeshme në emisionin Opinion. Berisha shkruan se  publiku shqiptar ndoqi një...

KLSH jep alarmin, koncesionet kanë dalë jashtë kontrollit

Albanian Highway Concession, kompania që nëpërmjet një kontrate koncensionare PPP menaxhon mirëmbajtjen në rrugën e Kombit në 5 muajt e parë të vitit është...

Sizmiologu gjerman jep arsyet e tërmeteve në zonë: Bregdeti shqiptar i...

Profesor Frederik Tilmann, drejtues i sektorit të sizmologjisë në Qendrën gjermane të Studimeve Gjeologjike (GFZ) në Potsdam mbi arsyet e tërmeteve në rajonin e...

Analiza për Shkodrën: Pse deklarata e Ditmir Bushatit i ngjan sinjalit...

Dje Kryeministri Edi Rama mblodhi kryesinë e Partisë Socialiste! Pas një verë të shkrumbuar jo vetëm nga zjarret por mbi të gjitha nga “vakitë”...

Mblidhet Asambleja Kombëtare, socialistët merren akoma me analizimin e 30-Qershorit

Sot PS pritet të mbledhë në orën 16:00 Asamblenë Kombëtare. Punimet e Asamblesë, do të celen nga kryeministri Edi Rama, njëherësh kryetar i PS-së. Në...

ANALIZA/ “Pse përdhunimi elektoral i 30 qershorit nuk u fsheh as...

Agron Gjekmarkaj/ Të dielën Shqipëria u përdhunua elektoralisht ndonëse shumica absolute e qytetarëve e bojkotoi procesin më të turpshëm elektoral në 107 vite shtet...