Tag: afrikan\

Dy javët më të nxehta të korrikut, temperaturat do të jenë...

Dy javët e fundit të korrikut do të mbyllen me mot të qëndrueshëm dhe me temperatura të larta. Kështu të gjithë ata që sapo...

Dita e nesërme më e nxehta, ja sa shkojnë temperaturat

Vendi ynë vijon të ndikohet nga masa ajrore të qëndrushme dhe të thata me origjinë nga Afrika e Veriut. ISHMU së fundmi ka njoftuar se...

Merrni masa këto ditë, as vendi ynë nuk i shpëton të...

Shqipëria pas një periudhe me temperaturash relativisht të ulta për stinën e verës, moti do të rikthehet sërish në normalitet. As vendi ynë nuk i...

Shqiptarët therin me thikë një afrikan, policia kap njërin prej tyre...

Policia e Athinës ka arrestuar një shqiptar për vrasjen e një afrikani. Bëhet fjalë për një ngjarje të mndodhur në Athinë në 22  Dhjetor,  në kryqëzimin...

Sinoptikanët japin alarmin, ja sa do të shkojnë temperaturat, por nuk...

Sinoptikanët japin alarmin se temperaturat sot do të shkojnë deri në 40º dhe këshillojnë qytetarët të bëjnë kujdes. Që prej fundjavës së shkuar vendi ynë...