Policia e Elbasanit, provokim të rëndë PD në Elbasan

0Shares
0

Policia e Elbasanit ka nxitur sot tensione të tjera në Elbasan teksa ka kontrolluar një makinë pranë zyrës së shtabit elektoral të Partisë Demokratike në Elbasan.

Policia nuk ka gjetur gjë në makinë ndërsa  më pas kanë kërkuar të kontrollojnë edhe zyrën e PD. Këtu ka pasur debate me drejtuesin e fushatës së PD-së në Elbasan, Gazment Bardhin.

Dy ditë më parë qyteti i Elbasanit u trondit nga një ngjarje e rëndë ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani dhe u plagosën 4 persona, mes të cilëve dhe një punonjëse policie.

Debati filloi mes mbështetësve PS-PD, pasi SMV kapi një makinë që dyshohej se po shpërndate para për blerje votash. Konflikti degjeneroi në përdorimim e armëve në sy të Policisë. a.b

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje