Reagon AKSHI për përdorimin e të dhënave të e-albania nga PS

0Shares
0

Agjencia Kombetare e Shoqërisë së Informacionit ka reaguar dot pas publikimit nga mediat online, fillimisht nga lapsi.al të përdorimit sipas tyre të të dhënave të e-albania nga PS.

Në lidhje me këto publikime reagoi sot edhe Enkelejd Alibeaj nga PD.

“Sulmet e Partisë Demokratike ndaj platformës E-Albania, e cila siguron shërbimet publike online për qytetarët janë të pabaza. Ne e kuptojmë se PD është në fushatë por kjo nuk justifikon sulmin politik ndaj një institucioni që është kryekëput në shërbim të qytetarëve. Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit garanton qytetarët shqiptarë se në asnjë rrethanë të dhënat e disponuara nga AKSH-i as nuk janë përdorur, po as nuk mund të përdoren teknikisht nga partitë politike ose vetë qeveria për qëllime politike apo elektorale”, thuhet në një njoftim të AKSHI-t për mediat. a.b

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje