Ilir Meta: Do i përgjigjem Ramës nga aeroporti i Vlorës, të vijë edhe “Tërmeti”

0Shares
0

Presidenti Meta i është përgjigjur akuzës së Ramëspër bllokimin e Rinasit duke njoftuar me ironi një konferencë shtypi në aeroportin e Vlorës.

“Qeverisë së 1 Prillit do t’ia jap sot pasdite nga Vlora përgjigjen për çështjen e Aeroportit të Rinasit, si çështje shumë e rëndësishme e sigurisë kombëtare dhe e detyrimeve ndërkombëtare.

Nëse është hapur Aeroporti i Vlorës, konferencën e shtypit do e bëjmë atje, por nëse jo, në një ambient tjetër të përshtatshëm për të cilin gazetarët do të njoftohen në kohë.
Ftohet dhe “Tërmeti” të marrë pjesë për shkak të përvojës së tij me aeroportet, fluturimet dhe jo vetëm”, deklaron Meta.
Nderkojë ao ka publikuar edhe letrën e tij drejtuar qeverisë me 2 prill në lidhje me shqetësimet në Rinas.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje