Albin Kurti bën 80 vota për zgjedhjen e Presidentit, kusj është deputeti që ndryshoi qëndrim

0Shares
0

Kryeministri Albin Kurti, ka arritur të sigurojë pjesëmarrjen dhe votën e deputetit nga partia e goranëve, Adem Hoxha për zgjedhjen e Presidentes.

Marrëveshja mes Kurtit dhe deputetit Hoxha është arritur para pak çastesh në një takim të zhvilluar mes tyre në Prishtinë, raporton Telegraf.

Ndonëse, nuk janë bërë të ditura detajet e marrëveshjes, zyrtarë të Partisë Unike të  Goranëve kanë bërë të ditur se deputeti Hoxha ka reflektuar, duke pasur parasysh gjendjen e rëndë në të cilën gjendet vendi si pasojë e pandemisë. a.b

 

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje