Rama refuzon një debat me Bashën ne televizion

0Shares
0

Kryeministri Edi Rama refuzoi sonte një debat me kryetarin e PD, Lulzim Basha.

Rama u pyet drejtëpërdrejtë nga gazetari Blendi Fevziu në emisionin opinion, këtë mbrëmje, nëse ishte i gatshëm të bënte një debat me Bashën.

Rama tha se nuk bëj debat pasi sipas tij ishte i bindur se Basha nuk ishte kryetari real i PD por ‘një dhëndërr i Berishës dhe Metës”.

Rama prej vitesh është shmangur nga një debat përballë me Bashën. Në fakt Rama është i vetmi politikan në Shqipëri që është përballur vetëm një herë me kundërshtarin e tij politik, në viton 2000 kur konkuronte me Besnik Mustafajn për bashkinë e Tiranës. m.k

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje