Mësues e nxënës, sa ishin të infektuarit në Elbasan

Elbasani është një ndër qytetet më të prekura nga koronavirus dhe vetëm 24 orët e fundit regjistroi 44 qytetarë të infektuar, nga të cilët 6 janë mësues dhe 7 nxënës.

Gjithsej ja 37 mësues pozitivë me Covid në sistemin arsimor të Elbasanit, ndërsa në 48 orët e fundit kanë dalë negativë 7 arsimtarë.

Numri total i të prekurve në sistemin arsimor që nga nisja e procesit mësimor është 77 të infektuar, ndërsa në të gjithë vendin në 24 orët e fundit u shënuan pozitivë 644 persona, ndërsa humbën jetën tetë persona duke e çuar numrin e infektimeve që nga fillimi i pandemisë në 34.944, ndërsa atë të viktimave në 743.

e.h/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje