Itali, rritet numri i viktimave e ulet ndjeshëm numri i infektimeve në 24 orët e fundit

Italia mbetet një nga vendet më të goditur nga pandemia e koronavirusit në Europë dhe është prekur rëndë edhe nga vala e dytë.

Në 24 orët e fundit, kanë ndërruar jetë 630 persona, ndërsa numri i infektimeve ka pësuar ulje pasi janë shënuar 22,930 raste të reja.

Aktualisht në Itali janë 796,849 raste aktive, nga të cilët 3,810 janë në gjendje kritike për jetën.

e.h/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje