Grate ne greve ne Ballsh ne diten e 16: Nuk e nderpresim, Kryeministri te gjeje zgjidhje

Ndaje

Naftetaret e Ballshit thane se janë të vendosura të vazhdojnë protestën sot ne diten e 16 te greves se tyre.
Naftëtaret sërish i drejtohen me një thirrje kryeministrit Edi Rama që të gjejë zgjidhjen për rrogat që nuk i janë paguar prej kohësh, por jo që ato të lenë grevën.

’Nuk dalim që këtu. I bëjmë thirrje kryeministrit Rama, do dalim kur të marrim pagat e fituara me gjyq. Nuk negociojmë jashtë grevës se nuk kemi besim.’’- thonë ato.

Kryeministri Edi Rama i ka vendosur kushtin naftëtareve që të lenë grevën dhe më pas ai do shkojë vetë menjëherë për të negociuar, por vetëm pasi të plotësohet kushti. Ndërkohë gratë kanë kërkuar një grup negociator që do diskutojë me kryeministrin. /DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje