Tre viktima nga sulmet terroriste ne Francë, vritet një agresor

Ndaje

Dy sulme të tjera kanë ndodhur gjatë mesditës së sotme në Francë krahas asaj të Nices. Ngjarja e parë e rëndë ndodhi në Avignion, ku një person është vrarë nga policia pasi i sulmoi ata.

Një burrë i armatosur me thikë kërcënoi kalimtarët dhe policët në një rrugë kryesore në qendër të qytetit  Avignon (Vaucluse). Në deklarimet e dhëna nga policia franceze thuhet se burri i armatosur me thikë, ka tentuar të sulmojë efektivët policor, nën thirrjet “Allau Akbar”.

Sulmuesi thuhet se u qëllua për vdekje nga oficerët e policisë. Më herët në mëngjes në Nisë, një burrë i armatosur me thikë vrau tre persona në bazilikën e Notre-Dame-de-l’Asomption.

Gjithashtu një sulm tjetër ka ndodhur pak caste më parë dhe në konsullatën franceze në Arabinë Saudite, ku është sulmuar me thikë roja e konsullatës. Për fat të mirë, roja i konsullatës është jashtë rrezikut për jetën./DRONI.al/

Franca në shok/ Regjistrohen tre sulme terroriste, dy në tokën e saj

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje