Jahti i braktisur në Shëngjin/Francezi shoqërohet në komisariat

Ndaje

Një shtetas francez është shoqëruar në Komisariatin e Lezhës në lidhje me hetimin për jahtin e braktisur në Shëngjin.

Një dokument i gjetur brenda jahtit ka shërbyer për të lokalizuar dhe identifikuar francezin që ka pranuar pronësinë e jahtit dhe ka deklaruar se ka ndaluar për të takuar disa miq, por ka patur probleme me karburantin.

Jahti me flamur slloven i cili u gjet i braktisur në zonën e Patokut në datën 10 tetor dyshohej nga Policia se mund të përdorej për transportim të lëndëve narkotike, prandaj edhe u mbajt nën kontroll vazhdimisht.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje