Princ Leka ben njoftimin zyrtar: Erdhi ne jete Princesha Xheraldine

Ndaje

Familja Mbreterore ka njoftuar sot zyrtarisht lindjen e vajzes per ciftin mbreteror Princ Leka dhe Princeshe Elia.

Ne njoftimin zyrtar thuhet se lindja ishte pa probleme dhe proncesha  qe do mbaje emrin e gjyshes Gjerakdine, erdhi ne jete ne spitalin Mbreteresha Xheraldine.

Njoftim Zyrtar

Familja Mbretërore Shqiptare është e lumtur të bashkëndajë lajmin e lindjes së Lartësisë së Saj Mbretërore Princeshës Geraldinë që u erdhi në jetë Lartësive të Tyre Mbretërore Princit Leka të Shqiptarëve dhe Princeshës Elia, ditën e enjte, 22 tetor 2020, ora 09:30.

Princesha Elia lindi pa vështirësi në spitalin obstetrik-gjinekologjik “Mbretëresha Geraldinë” në Tiranë.

Si nëna ashtu edhe bebi gëzojnë shëndet të plotë, falë edhe kujdesit të lavdërueshëm të personelit mjeksor.

Official Announcement

The Albanian Royal Family is delighted to announce the birth of Her Royal Highness Princess Geraldine, who was born to Their Royal Highnesses Crown Prince Leka of the Albanians and Crown Princess Elia, Thursday the 22nd of October.

Crown Princess Elia was safely delivered at 09:30, the “Queen Geraldine Maternity Hospital” in Tirana.

Her Royal Highness and her child are both doing well.

Falenderojme ekipin mjeksor:

MJEKET:
Dr.Merita Alushani – Operatore
Dr.Maksim Gjoni – Asistenti I pare
Dr.Gerta Semini – Asistenti I dyte
Dr.Zef Delia – Anestezist
Dr.Lorenc Buzo – Anestezist
Dr. Shahe Berisha – Neonatologe

MAMITË

Dhurata Boka
Rudina Tafaj
Rabije Allaraj
Majlinda Pasha
Mimoza Vogli
Aferdita Dizdari

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje