Salianji:Rama një ordiner imponues, qeveria përfaqësuese e kriminalitetit

Ndaje

Ervin Salianji, deputeti i PD, është shprehur në një reagim që Edi Rama ka ngritur krimin në piedestal dhe ka ndërtuar dhe imponuar modelin e ordinerit në politikë me ata që ka rizgjedhur.

Salianji thotë që në vend që të bëjë zgjedhje Rama ka zgjedhur t’i imponohet me pagesa ‘një pallat një votë’ Partisë Socialiste, me vjedhje zgjedhjesh e me përdorim bandash Tiranës dhe me kriminelë, përdhunuesa, trafikantë dhe ordinere Shqipërisë në zgjedhjet e 2013!

“Modeli i Ramës është ordineri i lagjes që imponon, komandon, emëron dhe drejton shtetin në zonën e vet, krimineli është sovrani në territor dhe qeveria është perfaqësuese e interesave pasurore dhe kriminale të ketij llumi! Prandaj Rama i stërprovuar nuk i ofron dot asnjë model tjetër Shqipërisë, antimodeli i tij që përçmohet kudo sot do të flaket në koshin e plehrave në #25Prill” përfundon Salianji.

As njeh dhe as nuk pranon zgjedhjet ai që zgjedhje kurrë nuk ka bërë! Rama nuk ka bërë zgjedhje por ka zgjedhur të…

Publiée par Ervin Salianji sur Mercredi 21 octobre 2020

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje