Zbulohet arsyeja e shkarkimit të zv.ministres së Financave

Ndaje

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj ka reaguar lidhur me lirimin nga detyra të zv. ministres Belinda Ikonomi. Denaj thotë që ky vendim u mor pasi Ikonomi do largohet jashtë vendit që të bashkohet me familjen.

Njoftimi i plotë:

Një falënderim të veçantë për Zv.Ministren Ikonomi, për kontributin e dhënë për disa nga reformat kryesore në dobi të biznesit dhe nxitjes së investimeve në vend.

Me largimin jashtë vendit për t’iu bashkuar familjes, Belinda, lë pas një marrëdhënie të përmirësuar me biznesin dhe në finalizim një sërë nismash pro sipërmarrjes të filluara vitin e shkuar.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje