LAJMI I FUNDIT/ Tre arrestime për tenderat e OSHEE, në pranga drejtori

Ndaje

Një zyrtar i lartë i OSHEE është vënë në pranga këtë paradite sëbashku me dy persona të tjerë. Drejtori i prokurimeve të OSHEE, Erlis Bushati është ndaluar nga policia, bëjnë të ditur burime edne jozyrtare të policisë. Po ashtu, është shpallur në kërkim ish-shefja e kabinetit të drejtorit të OSHEE, Alma Ferra.

Ferra, ish drejtore e kabinetit, dhe anetaret e tjere te komisionit te tenderit, dyshohet se moren 132 mije euro ryshfet.

GJKKO ka vendosur ne fakt dy arreste me burg dhe dy arreste shtepie, mes te cilëve Irma Derguti dhe Athina Papaj, anetare te komisionit.

Hetimet për këtë çështje kanë nisur prej disa muajsh ndërsa dyshohet se janë të përfshirë dhe persona të tjerë./droni.AL/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje