DETAJET/Anëtarja e KPK-së, Brunilda Bekteshi, kallëzohet në SPAK

0Shares
0

Anëtarja e KPK-së Brunilda Bekteshi është kallëzuar në SPAK nga Shoqata “Drejtësi për Drejtësinë”.

Bekteshi ka kryer disa vepra penale, gjatë ushtrimit të detyrës, sipas Shoqatës.

Kallëzimi i plotë i shoqatës “Drejtësi për Drejtësinë”: Kallzuese: Shoqata «Drejtësi për Drejtësinë», në cilesinë e subjektit të interesuar.

Cfare thuhet ne padi:

Sipas informacioneve publike komisioneria Brunilda Bekteshi ka bere deklarim te rreme te pasurise.

Te dhenat e publikuara flasin per nje kontrate shitblerje apartamentine vitin 2007, ne shumen 3,100,000 leke., me lek ne dore, ne kesh.

Ne vitin 2009 eshte marre nje kredi ne banke per blerje apartamenti,ne shumen 54 mije euro.

Ne dokumentacion kuptohet se kredia eshte marre per blerejn e apartamentit qe ne te vertete eshte blere ne vitin 2007.

Nuk rezulton te kete nje kontrate per blerje te apartamentit pas marrjesse kredise ne vitin 2009.

Kredia e marre vitin 2009 eshte shlyer brenda nje afati 5 vjecar, duke krijuar dyshime mbi te ardhurat e siguruara per shlyerjen e kredise.

Gjithashtu keto dyshohet te dhena nuk jane pasqyruar sakte ne deklarimin e pasurise gjate fillimit te detyres si komisionere ne vitin 2017.

Si me poshte po ju percojme informacionet e publikuara:

http://illyriapress.com/a-eshte-e-lidhur-pjestarja-e-trupave-te-vetingut-brunilda-bekteshi-mebandakriminale/?fbclid=IëAR0o6HRijNXgn3ë52Y0Z1UksgRJDOv4jxv7bIBNN3Y9dOFIhgmëFgat

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje