Alarmi i gazetarit: Po kapin KLP permes Bankes se Shqiperise pasi kane kapur Banken

Ndaje

Gazetari Klodian Tomorri ka denoncuar sot nje lidhje nepotike dhe interesash mes PS,  Bankes se Shqiperise dhe KLP.

Gruaja e anetarit te KLP po konkuron per anetare te Keshillit Mbikqyres te Bankes se Shqiperise nderkohe qe ne komisionin e Ekonomise deklaroi se ishte anetare e Partise Socialiste.

Shih ca i bejne shtetit keta, thote gazetari Tomorri, kane bere gati 28 firmat ne Parlament per te zgjedhur bashkeshorten e Vate Stakes ne Keshillin Mbikqyres te Bankes se Shqiperise. Vata eshte anetar i KLP-se, Keshillit te Larte te Prokurorise. Si fillim kapim institucionet e drejtesise.

“Por nuk mbaron me kaq. Zonja Staka tha dje ne Komisionin Parlamentar te Ekonomise me krenari te madhe se jam anetare e Partise Socialiste. E tha me ze dhe figure kur e pyeti nje deputet. Ligji e do banken te pavarur dhe anetaret e Keshillit Mbikqyres te depolitizuar. Me nje gur vrasim dy zogj. Kapim edhe KLP-ne edhe Banken e Shqiperise. E mbani mend si bertisnin per Petraq Milon keta atehere?”, komenton gazetari.
/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje