YLLI MANJANI/ Kur e ke me ata, e ke kopil

Ndaje

“Ta harrojnë se mund të pengojnë proçesin e zgjedhjeve”- thotë Edi Rama nga Gjermania për opozitën politike.

Për kë ta ketë vallë?! Për opozitën?!

Po opozita nuk ka asnjë votë në parlament, sepse Parlamenti (aq sa ka mbetur) është i gjithi i Tij. Më këtë Parlament grisi konsensusin me opozitën dhe me ndërkombëtarët që medemek i do fort dhe ata e duan edhe më fort.

Pra opozita ska sesi e bllokon jo zgjedhjet, po për fat të keq as marrëzitë e Tij.

Atëherë me kë ta ketë vallë?!🤔 Me Lymin, Rudinën apo Kujtimin&co?!

Të gjithë këta votojnë çdo marrëzi të Tij. Madje më me zell se vetë socialistët që s’para i kanë qejf rilindasit këto kohë…

I bie ta ketë patur me Gjermanët që sja dhjenë me një 💩, pra. E lanë me telefon në dorë…

Me ata duket se e kishte, se ata janë të Lulit…😉 Edhe ata nuk ja bllokojnë dot zgjedhjet, por flasin me gjuhën e Lulit…

Puna është se kur e ke me ata e ke kopil – thotë një shprehje e jona.😀

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje