Bushati humb të atin përtej oqeanit, dedikim prekës në rrjetet sociale

Ndaje

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, njoftoi përmes një postimi në facebook ndarjen nga jeta të babait të tij.

Siç bën me dije Bushati, i ati ka ndërruar jetë në Boston të SHBA-së pas një beteje të vështirë me një sëmudnje të rëndë.

Bushati: Im atë u shua sot në Boston, pas një beteje të vështirë me një sëmundje të rëndë. Nuk ka fjalë për të përshkruar dhimbjen e fëmijës për prindin kur shuhet drita udhëheqëse, dashuria e së cilës na ndriçon rrugën.E ardhmja është një premtim, thoshte shpesh ai, dëshmi e shpirtit optimist e zemrës së madhe me të cilin jetoi jetën. Prehu në paqe i shtrenjti ynë!

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje