Tag: Ditmir Bushati

“Kemi boshllëk 1-vjeçar”, Beqaj përjashton Ditmir Bushatin: S’është as në Tiranë...

Ilir Beqaj komentoi nga Shkodra si koordinator i PS në këtë qark edhe pozicionin e Ditmir Bushatit në raport me partinë. Duke iu përgjigjur interesit...

Bushati humb të atin përtej oqeanit, dedikim prekës në rrjetet sociale

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, njoftoi përmes një postimi në facebook ndarjen nga jeta të babait të tij. Siç bën me dije Bushati,...

Kritika të forta nga Bushati për ambasadën në Greqi: Ministria të...

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka dalë dalë kundër ministrit aktual në detyrë Gent Cakaj dhe kryeministrit Edi Rama për propozimin e emrit zëvendësues...

VIDEO/Bushati kundër kontratës koncesionare tek Porto Romano: Po u kthejmë shpinën...

Ish- ministri i jashtëm dhe deputeti i PS, Ditmir Bushati ka bërë thirrje në Kuvend që mos votohet kontrata koncesionare për një port në...

Pendesa e thelle e Ditmir Bushatit: Modeli yne deshtoi!

Është fakt që ne gabuam në Shkodër. Kjo nuk ka të bëjë thjeshtë dhe vetëm me kandidatin që ne ofruam në zgjedhjet e 30...

Albin Kurti flet për Vetvendosjen në Tiranë, cili është roli i...

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë, Albin Kurti, as nuk pohoi dhe as nuk mohoi mundësinë që Ditmir Bushati do të marrë drejtimin e...

Rama godet ne Asamble, heq Ditmir Bushatin nga Shkodra

Kryeministri Rama ka bere disa ndryshime ne drejtimin e PS ne qarqe te cilat i lajmeroi gjate Asamblese se PS. Ai ka larguar Ditmir Bushatin...

Ademi thirrje Bushatit dhe Mesit: Më vjen zor që edhe ju...

Kryetarja e baskisë së Shkodrës Voltana Ademi i ka lëshuar një thirrje bashkëpatriotëve të saj në PS, Ditmir Bushati dhe Senida Mesi. Sipas Ademit, nuk...

Shtyrja e negociatave, ish-ministri socialist: Për të ardhur keq!

Ish- Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka reaguar në lidhje me vendimin e BE-së për të shtyrë hapjen ose jo të negociatave për Shqipërinë...

“Lufta brenda llojit, Rama godet Bushatin përmes Cakajt”

Analisti Armand Shkullaku i ka “uruar” mirëseardhjen në organizatën e Rilindjes Genti Cakajt, ministri i ri i Jashtëm Shqiptar që u prezantua nga kryeministri...