E vërteta e dedikimit me vargje për Anetën, Berisha: Rama nderoi nënën duke vjedhur

Ndaje

Kryeministri Edi Rama postoi disa vargje në rrjetet sociale, per te nderuar nenen e tij dhe per ti shprehur mirenjohjen e tij.

Por te vargjet e ndjera në nderim të Anetës, lexuesit pikasën se ishte një plagjiaturë. Kryeministri nuk e citoi burimin e vargjeve dhe i përvetësoi sikur ishin të tijat, por mësohet se ato i përkasin autorit David Harkins.

Plagjiatura u bë virale në rrjetet sociale. Krahasimi mes dy poemave u publikua edhe nga ish-kryeministri Sali Berisha.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje