Koronavirusi, mbyllet cerdhja tjeter ne Tirane

Ndaje

Një tjetër çerdhe në Tiranë do jete e mbyllur nga e hena për shkak të COVID-19.

Cerdhja nr.42 pranë zonës së njohur si  “Oxhaku”, nuk do hapet pasi disa edukatore dhe pjesëtarë të tjerë të stafit kanë dalë pozitivë në testin e koronavirusit.

Prindërit janë njoftuar nëpërmjet sms-ve që të mos i dërgojnë fëmijët në çerdhe nga e hëna.

Gjata dy muajve te fundit jane mbyllur disa cerdhe dhe kopshte ne kryeqytet.

Në qershor në Laprakë u mbyll kopshti n.11, ndërkohë që në zonën e ish-Bllokut u mbyll me urgjencë çerdhja numër 16, si pasojë e infektimit të disa edukatoreve, ndërkohë që pak ditë më parë në Allias u mbyll kopshti n. 27./DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje