Teuta ngre Kupen e Shqiperise, shperthen festa

Ndaje

Skuadra e Teutës ngre Kupën e Shqipërisë pas fitores në finale kundër Tiranës me rezultatin 2-0.

Lojtaret durrsake e dominuan lojën ku që në minutën e dytë të takimit shënuan me anë të Rustem Hoxhës. Më pas në minutën e 78′, Vila dyfishoi shifrat të cila mbetën të pandryshuara deri në fund të takimit.

Djemtë e Detit” e kanë fituar tri herë Kupën e Shqipërisë ku nga tre trofetë e fituar dy i ka fituar ndaj Tiranës në 1995-ën me penallti dhe të fundit më 11 maj 2005, ndërsa kjo është e 4.

Kryeqytetasit që pak ditë më parë ngritën trofeun e Kategorisë Superiore, nuk mundën të arrinin një gëzim të dyfishtë./DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje