Merr flakë magazina e gomave, tymi mbulon zonën e Kasharit në Tiranë

Një zjárr i madh ka rënë paraditen e sotme në zonën e Kasharit në Tiranë, duke shkaktuar pánik te qytetarët, të cilët kanë publikuar pamje në rrjetet sociale.

Re të mëdha tymi janë shpërndarë në kryeqytet, ndërsa mesohet se zjárri ka rënë fillimisht në një várrezë makinash, ku gjenden të parkuara shumë mjete, që kanë dalë jashtë funksionit.

Sipas informacioneve si shkak i djegies së gomave një tym i madh ka mbuluar banesat përreth. Mësohet se nuk ka të lënduar.

Zjárri është në një zonë të një zonë të populluar duke rrèzikuar edhe banesat, që ndodhet në afërsi të várrezës së makinave. Nuk ka ende një njoftim nëse zjárri ka qenë i qëllimshëm apo jo.

/DRONI.al/

 

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje