Rama u sulet protestuesve per lejimin e muzikes dhe klubeve

Ndersa po protestohet para zyres se tij nga artiste dhe menaxhere te artit dhe klubeve, ka reaguar Kryeministri Rama.

Ai i ka fuer artistet ndersa uron qe zoti ti ruaje ata dhe familjet e tyre nga mendja e ture.

”E pakonceptueshme që ka njerëz që ngrenë zërin pse ministria e shëndetësisë shtrëngoi masën për klubet e natës e diskot, ndërkohë që hapja e tyre nuk është lejuar asnjë ditë pas rihapjes së madhe! Zoti i ruajtë ata e familjet e tyre prej tyre dhe ruajtë të tjerët nga këto mendje!”, ka postuar Rama me twitter.

Kjo eshte masa me e ashper e marre nga qeveria qe pas lirimit te izolimit i cili nuknpati asnje efekt per te mbajtur larg virusin per shkak te testeve ne numer te vogel gjate muajve te izolimit. /DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje