Zhupa publikon videon e rrahjes nga policia te personit me pranga ne duar

Ndaje

Arroganca e policisë së Sandër Lleshajt dhe Edi Ramës ka shkuar deri aty sa të rrahë të ndaluarit me pranga në duar. …

Publiée par Ina K. Zhupa sur Lundi 22 juin 2020

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa, publikon pamjet e dhunës policore ndaj një të ndaluari në pranga dukentheksuar se kjo është një sjellje për të cilën Europa na heq vizën e kuqe.

“Arroganca e policisë së Sandër Lleshajt dhe Edi Ramës ka shkuar deri aty sa të rrahë të ndaluarit me pranga në duar.

Video tregon qartë brutalitetin ndaj një të riu, që, pavarësisht pozicionit të tij penal, nuk mund të goditet me grushta nga dikush që mban uniformën e Policisë së Shtetit.

Këto sjellje antidemokratike janë tregues shqetësues të një regjimi policor, që nuk respekton ligjet dhe të drejtat elementare të njeriut”, thote nder te tjera Ina Zhupa.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje