Detajet mbi pacientët në spital, sa është mosha mesatare e të shtruarve

Rritja rekord e rasteve te reja me koronavirus ne 24 oret e fundit eshte shoqeruar edhe me shtim te shtrimeve ne spitalin Infektv ne Tirane.

Ministria e Shendetesise ka bere sot me dije se “Aktualisht në spitalin infektiv po marrin shërbim 50 pacientë, 7 prej tyre janë në terapi intensive dhe një i intubuar”.

Sipas ministrise, mosha mesatare e rasteve të hospitalizuara është 60 vjeç, nderkohe qe mbi 60 % e tyre janë nga Tirana.

COVID-19 – Statistika (15 Qershor 2020)
Testime totale 20813
Raste pozitive 1590
Raste të shëruara 1055
Raste Aktive 499
Humbje jete 36 (Qarku Tiranë 21, Durrës 7, Fier 4, Vlorë 1, Shkodër 2, Kukës 1)

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje