Durrësi me raste aktive, punonjësi i Bashkisë i infektuar

Regjistrohen 3 rate të reja pozitive me COVID-19 në Durrës.

Sipas bvurimeve, 2 prej tyre janë kontakte të afërta me një pacient të konfirmuar ditën e djeshme ndërsa një tjetër është regjistruar në Bashki.

Kolegët e pacientit pozitiv janë karantinuar dhe janë nën kontrollin e mjekëve.

Deri më tani, numri i pacientëve aktiv me koronavirus ka shkuar në 20.

Ndërsa Vlora nuk shënon asnjë rast me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 50 tampone prej të cilave asnjë person nuk ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje