VIDEO/Policia zbulon drogën me dronë, Dibra “nën monitorim” për kanabisin

Ndaje

Dy dronë dhe 50 punonjës policie janë angazhuar për monitorimin e zonave të thella e pyjore në Dibër, sa i takon parandalimit të kultivimit të kanabisit.

Nga kontrollet me dronë nuk janë evidentuar raste të tentativës për kultivim të kanabisit.

Shërbimet policore përveç kontrolleve në zonat e thella malore dhe në fshatra, kanë ushtruar kontrolle edhe me këmbë në lagjet e qyteteve të qarkut Dibër, ku si rezultat në lagjen “Gjeologu”, në Bulqizë, konstatua një rast i kultivimit të kanabisit, dhe u arrestua nga Policia shtetasi S. T., 31 vjeç, pasi në oborrin e banesës së tij u gjetën të kultivuar disa fidanë narkotikë.

Kontrolli i territorit do të vijojë çdo ditë, duke kontrolluar dhe në zonat më të thella, falë përdorimit të flotës së dronëve dhe helikopterëve”, thekson Policia.

Drejtoria Vendore e Policisë DibërVijon kontrolli masiv i territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike.Strukturat e Policisë po përdorin dronët për monitorimin e zonave të thella e pyjore.Gjatë kontrollit të territorit janë angazhuar 50 punonjës policie dhe dy dronë.Nga kontrollet me dronë nuk janë evidentuar raste të tentativës për kultivim të kanabisit.Shërbimet policore përveç kontrolleve në zonat e thella malore dhe në fshatra, kanë ushtruar kontrolle edhe me këmbë në lagjet e qyteteve të qarkut Dibër, ku si rezultat në lagjen "Gjeologu", në Bulqizë, konstatua një rast i kultivimit të kanabisit, dhe u arrestua nga Policia shtetasi S. T., 31 vjeç, pasi në oborrin e banesës së tij u gjetën të kultivuar disa fidanë narkotikë.Kontrolli i territorit do të vijojë çdo ditë, duke kontrolluar dhe në zonat më të thella, falë përdorimit të flotës së dronëve dhe helikopterëve.#Shqipëriapakanabis

Publiée par Policia e Shtetit sur Jeudi 11 juin 2020

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje