Padi tjeter per gjyqtaret e Vetingut, paditet Alma Faskaj

Ndaje

Eshte paditur në Prokurorinë e Posaçme Anti Korrupsion (SPAK) gjyqtarja e Komisionit të Pavarur të kualifikimit  Alma Faskaj.

Kallzimi është bërë nga ish-gjyqtarja Hajrie Muçmata e shkarkuar në nëntor të vitit të kaluar ku pjesë e trupës ishte dhe Faskaj.

Muçmata e akùzon për flasifikim të dokumentave pasi nuk ka deklarurua shkarkimin nga detyra në vitin 1996 nga ish-Këshilli i Lartë i Drejtësisë, njofton faxweb.

Kjo shkresë i është vënë në dispozicion Muçmatës nga KLGJ, në lidhje me shkarkimin nga detyra nga KLD.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje