QSUT vatër tjetër shqetësuese infeksioni, të prekur me koronavirus 2 mjekë dhe 5 infermierë

Ndaje

Diten e sotme, burimet nga ministria e shendetsise, konfirmuan se vatra me e rrezikshme dhe e vetme e infeksionit, eshte  Tirana. Brenda 24 oreve, u shenuan 21 raste me koronavirus.

Ajo qe eshte shqetesuese, eshte fakti se ka personel shendetsore te prekur dhe paciente te shtruar ne spital, çka e ben spitalin nje vend te rrezikshem per t’u frekuentuar.

Nga 13 të infektuar me koronavirus në QSUT në 24 orët e fundit, 7 prej tyre janë personel shëndetësor ndërsa 6 të tjerët janë pacientë. Nga mediat, mesohet se janë kryer gjithsej 22 tamponë në QSUT pasi një infermiere rezultoi pozitive 2 ditë më parë.

Në radhët e personelit shëndetësor mësohet se janë konfirmuar pozitivë 2 mjekë dhe 5 infermierë.

Nga personat e infektuar pozitivë ditën e sotme, 9 janë pa simptoma të vetëizoluar në shtëpi, ndërsa 4  të tjerë po marrin trajtim mjekësor në QSUT.

Keto raste kane shtuar dhe shtrimet ne spital, pasi brenda 24 oreve u raportua se jane te shtruar 25 paciente.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje