Protesta te Teatri, neser vijon ne qytete

0Shares
0

Nje grup i madh qytetaresh protestoi sot para truallit bosh te Teatrit Kombetar duke kerkuar nga prokuroria te ndaloje fshehjen e provave nga kryetari i Bashkise Erion Veliaj.

Nderkohe ka vijuar serish reagimi nderkombetar per prishjen e Teatrit. Europa Nostra e ka denuar perseri vendimin e qeverise per shmbjen duke e konsideruar ate brutale teksa shkaterron nje pasuri te pakthyeshme.

Nisja e hetimit nderkombētar për Teatrtin Kombëtar.

Publiée par Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit – zyrtare sur Vendredi 22 mai 2020

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje