LAJM I FUNDIT/Rriten rastet me koronavirus, shtohet dhe numri i të shtruarëve në spital

Ndaje

Sipas ministrise se Shendetesise, sot kemi nje numer te shtuar te pacienteve ne spitale, me 17 te tille ku 5 paciente jane ne terapi instensive.

Sipas Tominit, jane testuar 174 persona 24 oret e fundit dhe kane dale pozitiv vetem 12 persona.

Rastet shperndahen: 7 ne Tirane, 2 ne Fier, 2 ne Kruje dhe 1 ne Durres. Në vendin tonë aktualisht janë 173 persona aktivë me COVID19, kryesisht ne Tiranë, Durrës Krujë, Shkodër.

🔴MINISTRIA E SHËNDETËSISË DHE MBROJTJES SOCIALE – Përditësimi i situatës së COVID-19Dr. Eugena TominiInstituti i Shëndetit Publik

Publiée par Edi Rama sur Vendredi 22 mai 2020

COVID-19 – Statistika (22 Maj 2020)
Testime totale 14259
Testime molekulare 12933
Testime serologjike 1326
Raste pozitive 981

Raste të shëruara 777
Raste Aktive 173
Humbje jete 31 (Qarku Tiranë 18, Durrës 6, Fier 3, Vlorë 1, Shkodër 2, Kukës 1)

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive është si vijon:
Tiranë 58
Durrës 48
Krujë 31
Shkodër 10
Berat 10
Kamëz 9
Fier 4
Elbasan 1
Mirditë 1
Korçë 1

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje